среда, 29 марта 2017 г.

Розвиток професійної компетентності вчителя в сучасному освітньому просторі

Сучасна початкова школа не може залишатися осторонь від процесів модернізації освіти, які відбуваються нині в усьому світі, і в Україні зокрема. Початкової ланки освіти стосуються всі світові тенденції та інновації: особистісно орієнтований підхід, інформатизація, інтеграція тощо. До них належить і компетентнісний підхід, поява якого пов'язана, насамперед, з кризою освіти, що полягає в протиріччі між програмовими вимогами до учня, запитами суспільства і потребами самої особистості в освіті. Адже довгий час у вітчизняній системі освіти домінував знаннєвий підхід, результатом навчання якого була сукупність накопичених учнем знань (як інформації) умінь і навичок.
24 березня  2017 року  відбулося засідання районного методичного об’єднання  вчителів початкових класів (3 клас) та творчих груп з проблеми «Розвиток професійної компетентності вчителя в сучасному освітньому просторі», де розглядалися актуальні питання щодо розвитку професійної компетентності вчителя початкових класів в процесі освітніх реформ.
Учасники зустрічі проаналізували ідеї Концепції нової української школи, обговорили проблеми початкової освіти сьогодення, визначили роль і місце вчителя в процесі запровадження нових освітніх реформ, адже шлях професійного розвитку – це поступове, складне і далеко не завжди лінійне сходження. Професіоналізм, безумовно, приходить не тільки з досвідом, він залежить від багатьох різних факторів: особистих здібностей; мотивації до роботи, її змісту; умов життя; впливу колективу тощо. Однак цілеспрямоване, правильно організоване робота відіграє у становленні, формуванні професіонала неабияку роль.
 В рамках засідання відбулися звіти творчих груп вчителів початкових класів з проблем «Активізація пізнавальної діяльності учнів шляхом використання методів ейдетики на уроках в початковій школі» та «Формування природознавчої компетентності молодшого школяра».








Організація активного відпочинку вихованців в умовах роботи ГПД

23 березня 2017р. відбулося чергове засідання районного методичного об’єднання вихователів груп продовженого дня з проблеми «Організація активного відпочинку вихованців в умовах роботи ГПД».
Про організацію активного відпочинку вихованців  в умовах роботи групи продовженого дня розповіла методист РМК Стасовська О.М.
Група продовженого дня є однією із форм виховання дітей і допомагає організувати найсприятливіші умови для їхнього відпочинку, навчання і виховання.
Робота в ГПД потребує високого рівня професійної підготовки педагога. Багато молодих вихователів зустрічають значні труднощі в організації діяльності ГПД, недооцінюють можливості, які надає режим продовженого дня у підвищенні ефективності навчально-виховної роботи.
Часто в ГПД життя учнів занадто регламентоване, тому недостатньо задовольняються їх потреби у руховій активності, стримується розвиток ініціативи, самостійності. Спостерігається перевантаження дітей навчальною діяльністю.

Поділилися своїми здобутками на цій педагогічній ниві вихователі Терешківської ЗОШ І-ІІІ ст. Сорокова Н.А. «Специфіка проведення  екскурсій в умовах режиму ГПД» та Головачанського НВК Клочко О.М. «Відвідування спортивної години як педагогічно організованої форми активного відпочинку вихованців ГПД».




22 березня 2017 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В.Остроградського відбулася творча зустріч учителів початкових класів з автором інноваційного підручника з математики. Ольга Гісь, український науковець, психолог, педагог, автор програми розвитку продуктивного мислення учнів молодшого шкільного віку, втіленої в низці навчальних закладів України, кандидат фізико-математичних наук, науковий співробітник відділу числових методів математичної фізики Інституту прикладних проблем механіки і математики НАН України, стипендіат Програми Фулбрайта презентувала освітянам області   підручник нового покоління.
  Ольга Михайлівна поділилася досвідом створення навчальних матеріалів, ознайомила вчителів із структурою підручника, його перевагами та інноваціями: ігровою формою подачі матеріалу, авторськими малюнками ілюстраторів, системним блочним підходом до розгортання тем, практичністю задач, розвиваючими завданнями.

    Зустріч була насиченою та змістовною, усі учасники знайшли  мотивацію для майбутньої плідної педагогічної праці.





Інакша школа – про реформи в початковій школі
 Про реорганізацію системи шкіл під потреби Нової української школи, оновлення програм розказала Стасовська О.М., методист РМК під час засідання школи молодого вчителя  початкових класів, яке відбулося 21 березня 2017 року.
Сьогодні українська школа зіткнулася з проблемою, з якою стикаються школи по всьому світу - з кризою знаннєвої школи. Вирішуючи проблеми сьогодення, ми повинні йти вперед і закладати основи школи, яка працюватиме на майбутнє, на дитину, яка буде успішною у 21 столітті, яка буде конкурентоздатною.
Окремо Олена Михайлівна звернула увагу педагогів на оновлення програм початкової школи. Після загального огляду змін вона наголосила про їхню важливість, нагадала вчителям, що дотримуватися та захищати ці зміни – їхня відповідальність, яку вони несуть. Важливо, щоб у початковій школі ми змінили зміст освіти і методики викладання, які стимулюватимуть дитину думати, а не тільки запам'ятовувати.

В умовах, коли змінюється освітня стратегія, професійна компетентність вчителя набуває надзвичайної актуальності. А це першочергово підвищує вимоги до подальшого вдосконалення його професійних компетенцій у вчительській  діяльності. Адже необхідною умовою сьогодення є не лише глибокі знання у професійній сфері та високий рівень освіченості, а й постійне поповнення та поновлення знань, високий рівень професіоналізму.





понедельник, 20 марта 2017 г.

Унікальний досвід, освітні ініціативи та цікаві особистості —
цього не можна пропустити!
На вас чекає:
2 дні спілкування
з експертами
15 годин обміну
інформацією
18 найбільш
обговорюваних тем
З вами спілкуватиметься спеціальний гість із Німеччини від партнерського проекту Global Educational Discovery — Mareike Hachemer.
Global Goal Education - Connecting Learning to the activities that help make the world a better place
Mareike Hachemer (Німеччина) — членкиня журі Global Teacher Prize 2017,
фіналістка Global Teacher Prize 2015,
делегатка UNESCO на Forum on Global Citizenship Education,
Тренерка (Council of Europe, Pestalozzi Programme),
послиня найбільшого уроку в світі,
спікерка TEDx.
Дата: 29 березня
Час: 16.00
Мова: англійська
Зустріч супроводжує перекладач
Підготуйте запитання та поставте
в прямому ефірі.
Тривалість спілкування: 40 хв
А також вебінари від креативних та активних спікерів з актуальних питань.
Представники проектів
«eTwinning Plus», «Ангели Школи», «Вікі-медіа», «EdCamp Ukraine»
Проектна діяльність
для розвитку навичок
ХХІ століття
Презентація можливостей програми eTwinning Plus для українських вчителів
GoCamp: як підготувати
підлітків до життя
в ХХІ столітті
Педагоги-експерти
Щаслива дитина
в шкільній родині.
Секрети шкільних
заходів
Мультимедіа:
формування
акмеологічного
освітнього простору
Психологічні прийоми
створення
сприятливого клімату
на уроках
Автори підручників нового покоління
Реалізація
компетентнісного
підходу у викладанні
англійської мови
Предметна
компетентність
на уроках хімії
Підручник
нового покоління —
для компетентнісного
навчання
Обирайте тему, що вас зацікавила, та станьте учасником інтернет-марафону!
Детальніше>>>
Виникли запитання? Пишіть: tutor.d.academy@gmail.com
Отримайте позитивний заряд актуальної інформації!
До зустрічі онлайн!
КОНТАКТИ
вул. Плеханівська, 66, м. Харків, 61001
E-mail: site@osnova.com.ua
Site: www.osnova.com.ua
Якщо Ви маєте намір призупинити отримання листів,
повідомте нас про це на електронну скриньку:
books-teachers@osnova.com.ua,
і ми виключимо Вашу адресу впродовж доби.
14 березня 2017 року на базі Супрунівського НВК відбулося спільне засідання школи молодого вчителя початкових класів та школи педагогічної майстерності з проблеми «Розвиток пізнавального інтересу молодших школярів до навчання через використання інформаційно-комунікаційних технологій та медико-педагогічної технології «ПіснеЗнайка».
Про методику використання у своїй навчально-виховній діяльності навчально-методичних посібників серії «Гармонізуюча освіта (ПіснеЗнайка)»,
з досвіду роботи  ділились члени робочої групи вчителів початкових класів Полтавського району (Мушит Л.Ф. Степненський НВК, Пуха Л.В. Сем’янівський НВК, Мартиненко К.І. Терешківська ЗОШ І-ІІІст., Сеннікова В.В. Супрунівський НВК).
 В рамках засідання проведено інтегрований урок з математики «Розв'язування вправ і задач на засвоєння таблиць множення і ділення на 5. Знаходження периметра квадрата» вчителем Супрунівського НВК Сенніковою В.В..
Про організацію навчально-виховного процесу відповідно вимог оновлених навчальних програм  початкової школи при використанні комплекту посібників  «ПіснеЗнайка» доповіла методист РМК Стасовська О.М.




Шановні колеги!
Для подальшого надання безкоштовної методичної підтримки вчителям, вихователям та методистам видавництво "Ранок" запрошує всіх освітян з 20.03.17 до 08.04.17 приєднатися до вебінарів весняної сесії онлайн - проекту "Інтерактивна школа творчого вчителя". У вкладеному файлі програма заходів.
Усім онлайн учасникам, як завжди, буде надіслано сертифікати. А школи, що переможуть за кількістю учасників, знову отримають подяки та кращі зразки корисної навчальної літератури від видавництва "Ранок".
Просимо сприяти участі у заходах педагогів навчальних закладів. 
Зараз зустрічайте родзинку сезону - вебінари з презентаціями нових підручників для 9 класу,яким було надано гриф “Рекомендовано Міністерством освіти і науки України ”
Всі ці підручники вже з 20 березня 2017 року доступні для ознайомлення та вибору вчителями.
До вашої уваги пропонуємо також нові практичні навчальні матеріали.

З повагою,
Директор видавництва "Ранок"                               Круглов Віктор Володимирович

пятница, 17 марта 2017 г.

Проведення ДПА в початковій школі у 2017 році (4 клас)

У загальноосвітніх навчальних закладах І ступеня (початкова школа) державна підсумкова атестація проводиться з трьох предметів: української мови, літературного читання, математики.
Строки проведення державної підсумкової атестації в початковій школі визначаються педагогічною радою і затверджуються відповідним наказом керівника навчального закладу до 05 квітня 2017 року.
Атестація у 4-х класах проводиться за місцем навчання у письмовій формі. Завдання для проведення атестації укладають вчителі навчального закладу, відповідно до затверджених міністерством орієнтовних вимог до змісту атестаційних завдань, і затверджує керівник навчального закладу. Завдання мають відповідати державним вимогам до рівня загальноосвітньої підготовки учнів, визначеним навчальними програмами, затвердженими Міністерством освіти і науки України.
У школах (класах), у яких вивчення предметів здійснюється мовами національних меншин чи іноземними мовами, атестація може складатися мовою вивчення предмета.
У загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням або вивченням мов національних меншин учні можуть додатково проходити державну підсумкову атестацію з четвертого предмета: мови національної меншини. Рішення про проведення державної підсумкової атестації з мови національної меншини приймається педагогічною радою на підставі письмових звернень батьків (одного із батьків) або їх законних представників і затверджується наказом керівника навчального закладу.
Орієнтовні вимоги до змісту атестаційних робіт
У загальноосвітніх навчальних закладах державній підсумковій атестації (далі атестація) підлягають результати навчальної діяльності учнів четвертих класів з української мови (мови і літературного читання) та математики.
Атестація з української мови учнів, які почали вивчати її в поточному навчальному році, здійснюється за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють.
Атестація з кожного предмета проводиться письмово у формі підсумкових контрольних робіт.
Контрольні роботи проводяться в загальноосвітніх навчальних закладах відповідно до календарного планування на другому чи третьому уроці, окрім понеділка і п'ятниці, а також днів перед і після святкових.
На проведення контрольної роботи відводиться 1 академічна година (один урок): 5 хв. – на пояснення змісту роботи та інструкції щодо її виконання і 35 хв. – на її виконання.
Тексти підсумкової контрольної роботи вчитель записує до початку уроку на дошці або заздалегідь друкує на окремих аркушах і перед уроком роздає кожному учневі.
Оцінювання підсумкових контрольних робіт здійснюється відповідно до «Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти» (наказ Міністерства освіти і науки від 13.04.2011 № 329, наказ Міністерства освіти і науки України від 19.08.2016 р. № 1009 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 21.08.2013 № 1222»).
Додаткові підсумкові контрольні роботи у 4-х класах не проводять.
Зміст завдань для підсумкових контрольних робіт формується відповідно до державних вимог щодо навчальних досягнень учня/учениці, визначених чинними навчальними програмами для 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів.
Завдання для підсумкових контрольних робіт розробляються методичним об'єднанням учителів (кафедрою) початкових класів загальноосвітнього навчального закладу (вчителем початкових класів у школах з малою наповнюваністю учнів) відповідно до розділу ІІ («Особливості конструювання змісту підсумкових контрольних робіт з навчальних предметів, з яких проводять атестацію») Орієнтовних вимог до змісту атестаційних завдань для проведення ДПА у 4-х класах загальноосвітніх навчальних закладів у 2017-2018 н.р. і затверджуються адміністрацією навчального закладу.
При підготовці завдань для підсумкової контрольної роботи необхідно враховувати такі аспекти:
  • перевірці підлягає навчальний матеріал, що опановувався учнями впродовж навчання в початковій школі;
  • контрольна робота повинна містити компетентнісно-орієнтовані завдання різних рівнів складності;
  • кількість і обсяг завдань мають бути оптимальними для виконання впродовж часового проміжку, відведеного на контрольну роботу;
  • тестові завдання бажано формулювати в одному стилі: або у формі запитання, або спонукання;
  • завдання для проведення підсумкової контрольної роботи готують у двох рівноцінних варіантах (окрім текстів для диктанту).
Особливості конструювання змісту атестаційної роботи з української мови
Зміст підсумкової контрольної роботи може бути сконструйовано у двох комбінаціях (за вибором учителя).
І комбінація підсумкової контрольної роботи з української мови формується з тексту для диктанту або списування (з пропущеними орфограмами) для виявлення правописних умінь і завдань до тексту: творчого - на побудову зв’язного висловлювання для перевірки мовленнєвих умінь та завдань для перевірки мовних знань.
Вимоги до змісту завдань і їх оцінювання подано у таблиці 1.
Таблиця 1. Вимоги до формування змісту І комбінації підсумкової контрольної роботи з української мови
№ з/п
Види завдань
Кількість завдань
Кількість балів за кожне правильно виконане завдання
Максимальна кількість балів
1.
Диктант або текст для списування з пропущеними орфограмами обсягом 50-55 слів  і кількістю орфограм 25% від загальної кількості слів у тексті, у тому числі  2 слова з переліку передбачених у програмі слів, значення, вимову і написання яких учні мають запам’ятати. Текст не має містити більше 2 слів на орфограми, вивчення яких не передбачено програмою початкової школи**
1
по 6 балів*
6 балів
2.
Завдання до тексту для перевірки мовних знань
4
по 1 балу
4 бали
3.
Творче завдання до тексту: побудова зв’язного висловлювання з 3-4 речень (для шкіл з навчанням мовами національних меншин – 2-3 речень
1
  по 2 бали***
2 бали
Разом
6
-
12 балів

* за кожну допущену у диктанті або списуванні помилку знімається по 1 балу;
** у разі, коли у тексті є слово на орфограму, вивчення якої не передбачено програмою початкової школи, воно заздалегідь записується на дошці і під час виконання роботи учитель звертає увагу дітей на його правильний запис;
*** у творчому завданні виставляють по 1 балу за зміст висловлювання і грамотність, де враховують помилки лише на ті правила, вивчення яких передбачено навчальною програмою.
ІІ комбінація підсумкової контрольної роботи з української мови формується з тестових завдань закритого типу (на вибір однієї відповіді з трьох пропонованих), відкритого типу (з короткою відповіддю і на встановлення послідовності або відповідності для перевірки мовних знань), диктанту або списування тексту з пропущеними орфограмами для виявлення правописних умінь і творчого завдання на побудову зв’язного висловлювання для перевірки мовленнєвих умінь.
Частину роботи (диктант/списування і творче завдання) учень письмово оформлює на аркушах зі штампом школи), дотримуючись вимог оформлення письмових робіт з мов. Тестові завдання виконує на аркуші, виданому вчителем.
Вимоги до змісту завдань і їх оцінювання подано у таблиці 2.
Таблиця 2. Завдання для до формування змісту ІІ комбінації підсумкової контрольної роботи з української мови
з/п
Види завдань
Кількість завдань
Кількість балів за кожне правильно виконане завдання
Максимальна кількість балів
1.
Диктант або текст для списування з пропущеними орфограмами обсягом 25-30 слів (для шкіл з навчанням мовами національних меншин – 20-25 слів) і кількістю орфограм 25% від загальної кількості слів у тексті, у тому числі  1 слово з переліку передбачених у програмі слів, значення, вимову і написання яких учні мають запам’ятати. Текст не має містити більше 1 слова на орфограми, вивчення яких не передбачено програмою початкової школи**
1
по 3 бали*
3 бали
2.
Завдання закритого типу з вибором однієї відповіді серед трьох пропонованих варіантів
3
по 1 балу
3 бали
3.
Завдання відкритого типу на встановлення послідовності або відповідності між 6 компонентами
1
по 2 бали***
2 бали
4.
Завдання відкритого типу з короткою відповіддю
1
по 2 бали***
2 бали
5.
Творче завдання: побудова зв’язного висловлювання з 3-4 речень (для шкіл з навчанням мовами національних меншин – 2-3 речень
1
по 2 бали***
2 бали
Разом
7
-
12 балів

* за кожну допущену у диктанті або списуванні помилку знімається по 1 балу;
** у разі, коли у тексті є слово на орфограму, вивчення якої не передбачено програмою початкової школи, воно заздалегідь записується на дошці і під час виконання роботи учитель звертає увагу дітей на його правильний запис;
*** у творчому завданні виставляють по 1 балу за зміст висловлювання і грамотність, де враховують помилки лише на ті правила, вивчення яких передбачено навчальною програмою.
Особливості конструювання змісту атестаційної роботи з літературного читання
Зміст підсумкової контрольної роботи може бути сконструйовано у двох комбінаціях (за вибором учителя).
І комбінація підсумкової контрольної роботи має формуватись з тексту для читання мовчки для перевірки сформованості навичок читання, завдань до тексту для перевірки розуміння змісту прочитаного, уміння працювати з текстом і творчого на побудову висловлювання власної думки до змісту прочитаного.
Письмову частину роботи (творче завдання) учень оформлює на листочках зі штампом школи. Інші завдання виконує на аркуші з текстом, виданому вчителем.
Вимоги до змісту завдань і їх оцінювання подано у таблиці 3.
Таблиця 3. Вимоги до формування змісту І комбінації підсумкової контрольної роботи з літературного читання
з/п
Види завдань
Кількість завдань
Кількість балів за кожне правильно виконане завдання
Максимальна кількість балів
1.
Текст (незнайомий учням) для самостійного читання з мови навчання обсягом 330-390 слів, (для шкіл з навчанням мовами національних меншин –  250-310 слів). Кількість слів, які потребують пояснення – не більше 2. Речення у тексті не мають містити більше 12 слів. Стиль тексту – художній.
1
по 4 бали*
4 балів
2.
Завдання до тексту для перевірки розуміння його змісту і вміння працювати з текстом
6
по 1 балу
6 балів
3.
Творче завдання: письмове висловлення власної думки до змісту прочитаного тексту з 4-5 речень***, для шкіл з навчанням мовами національних меншин – 2-3 речень***
1
по 2 бали***
2 бали
Разом
8
-
12 балів

ІІ комбінація підсумкової контрольної роботи з читання має формуватись з тексту для самостійного читання і завдань до тексту для перевірки розуміння змісту прочитаного і вміння працювати з текстом: тестових закритого типу (з вибором однієї правильної відповіді серед трьох пропонованих) і відкритого типу (на встановлення послідовності або відповідності та з короткою відповіддю) і творчого.
Частину роботи (творче завдання) учень письмово оформлює на аркушах зі штампом школи. Тестові завдання виконує на окремому аркуші з тестовими завданнями, виданому вчителем.
Вимоги до змісту завдань і їх оцінювання подано у таблиці 4.
Таблиця 4. Вимоги до формування змісту ІІ комбінації підсумкової контрольної роботи з літературного читання
з/п
Види завдань
Кількість завдань
Кількість балів за кожне правильно виконане завдання
Максимальна кількість балів
1.
Текст (незнайомий учням) для самостійного читання з мови навчання обсягом 330-390 слів (для шкіл з навчанням мовами національних меншин – 250-310 слів). Кількість слів, значення які потребує пояснення – не більше 1. Речення у тексті не мають містити більше 12 слів. Стиль тексту – художній.
1
по 4 бали
4 бали
2.
Завдання до тексту закритого типу з вибором однієї правильної відповіді серед трьох пропонованих варіантів
2
по 1 балу
2 бали
3.
Завдання до тексту відкритого типу з короткою відповіддю
1
по 2 бали**
2 бали
4.
Завдання до тексту відкритого типу на встановлення послідовності або відповідності між 6 компонентами
1
по 2 бали**
2 бали
5.
Творче завдання до тексту: письмове висловлення власної думки до змісту прочитаного тексту – 4-5 речень***
1
по 2 бали**
2 бали
Разом
6
-
12 балів

* спосіб читання оцінюється 1 балом(за наявністю /відсутністю артикуляцією), темп читання 3 балами; вчитель враховує обсяг тексту, якій учень встиг прочитати за 3 хвилини: повністю-3 бали, не менше 2/3 – 2 бали, не менше половини 1 бал, менше половини жодного балу;
** якщо творче завдання виконано частково, неточно – 1 балом; якщо у творчому завдання учень логічно, правильно висловлює думку, обґрунтовує її, дає свою оцінку вчинкам героїв, описаним подіям, завдання оцінюється 2 балами;
*** бали за письмову частину роботи з читання виставляються без урахування помилок за грамотність.
Перевірку організовують таким чином:
  • учитель пропонує дітям взяти в руки олівці;
  • за вказівкою вчителя діти починають читати текст (мовчки);
  • через 3 хвилини вчитель зупиняє читання і пропонує поставити олівцем крапку над словом, на якому зупинився читати учень;
  • учитель пропонує дітям продовжити читання тексту до кінця і виконати завдання до нього, працюючи з текстом.
Особливості конструювання змісту атестаційної роботи з математики
Зміст підсумкової контрольної роботи може бути сконструйовано у двох комбінаціях (за вибором учителя).
І комбінація підсумкової контрольної роботи з математики має формуватись з таких основних завдань: складеної задачі на 3 дії; виразу з багатоцифровими числами на визначення порядку дій (з дужками); на порівняння і перетворення величин; знаходження частини від числа; застосування геометричного матеріалу.
Роботу учень письмово оформлює на листочках зі штампом школи, дотримуючись вимог оформлення письмових робіт з математики. Усі письмові обчислення до завдань мають виконуватись у зошиті.
Вимоги до змісту завдань і їх оцінювання подано у таблиці 5.
Таблиця 5. Вимоги до формування змісту І комбінації підсумкової контрольної роботи з математики
з/п
Види завдань
Кількість завдань
Кількість балів за кожне правильно виконане завдання
Максимальна кількість балів
1.
Задача на три дії
1
по 3 бали*
3 бали
2.
Знаходження значення виразу (з дужками) з багатоцифровими числами, що передбачає визначення порядку дій
1
по 2 бали**
2 бали
3.
Порівняння чисел і величин та перетворення величин
2
по 1 балу
2 бали
4.
Знаходження частини від числа
1
по 1 бали
1 бал
5.
Геометричний матеріал
1
по 2 бали**
2 бали
6.
Творче завдання або завдання з логічним навантаженням
1
по 2 бали
2 бали
Разом
7
-
12 балів

ІІ комбінація підсумкової контрольної роботи для державної атестації з математики має формуватись з тестових завдань (відкритого і закритого типу), серед яких обовʼязково одна задача на три дії та одне завдання з геометричним матеріалом.
Частину роботи (задачу і геометричний матеріал) учень письмово оформлює на аркушах зі штампом школи, дотримуючись вимог оформлення письмових робіт з математики. Тестові завдання виконує на окремому аркуші з тестовими завданнями, виданому вчителем. Усі письмові обчислення до завдань мають виконуватись відповідно у зошиті і на аркуші з тестами.
Вимоги до змісту завдань і їх оцінювання подано у таблиці 6.
Таблиця 6. Завдання для до формування змісту ІІ комбінації підсумкової контрольної роботи з математики
з/п
Види завдань
Кількість завдань
Кількість балів за кожне правильно виконане завдання
Максимальна кількість балів
1.
Завдання закритого типу з вибором однієї відповіді серед трьох пропонованих варіантів ***
3
по 1 балу
3 бали
2.
Завдання відкритого типу на встановлення послідовності або відповідності між 6 компонентами***
2
по 2 бали**
4 бали
3.
Завдання відкритого типу з короткою відповіддю ***
1
по 2 бали**
2 бали
4.
Завдання відкритого типу з розгорнутою відповіддю (задача
1
по 3 бали**
3 бали
Разом
8
-
12 балів

* якщо неправильно виконано одну дію задачі, її розв’язання оцінюється 2 балами, якщо неправильно виконано дві дії – 1 балом;
** якщо завдання виконано частково, воно оцінюється 1 балом.
***контрольна робота має містити одне завдання з геометричним матеріалом, яке може бути подано в одному з позначених *** пунктів.
Складено на підставі Орієнтовних вимог до проведення Державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2016/2017 навчальному році, відповідно до листа МОН № 1/9-149 від 13 березня 2017 року.