понедельник, 30 октября 2017 г.

Актуальні компетенції сучасного вчителя

Семінар-тренінг для викладачів-предметників, тьюторів, практичних психологів, викладачів початкових класів, виховників, свідомих батьків.

Тренінг проводить Ірина Лагода - психолог вищої категорії, керівник психологічної служби КМДШ.

Тренінг буде корисний усім, кого цікавлять питання:
• альтернативного підходу до викладання;
• системи розвитку зрілої особистості;
• розвитку критичного та креативного мислення;
• підвищення мотивації у дітей;
• впровадження STEM-освіти у навчальних закладах;
• інноваційних форм роботи сучасної школи;
• міжпредметної інтеграції.

Теми, що будуть висвітлені протягом заходу:
1. Ненасильницьке спілкування
2. Навички запобігання професійного вигорання

Тривалість тренінгу - 2 години
День та час проведення: вівторок, 14 листопада, 17:00-19:00
Місце проведення: м.Київ, вул. Голосіївська, 13 Г (м.Голосіївська), Креативна Міжнародна Дитяча Школа

Вартість участі:
вартість тренінгу - 200 грн

Оплата здійснюється на р/р або бухгалтеру (у день проведення заходу)

Реквізити для сплати:
ФОП Жигінас Ліна Григорівна
ЄДРПОУ 2957604065
ПАТ "КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК"
МФО банку 300614
Рахунок 26008500293511

У призначенні платежу обов'язково вказувати прізвище та ім'я учасника, квитанції про сплату надсилайте на ел.адресу kmds.kyiv@gmail.com

Попередня реєстрація ОБОВ'ЯЗКОВА!

Електронна форма реєстрації:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeEUpi6lxced_thCTnLgheuNvxdzsOP9NGPC2davrAFACKP4g/viewform?usp=sf_link

среда, 18 октября 2017 г.

Шановні вчителі! 
Приєднуйтесь до унікальної освітньої події цієї осені — жовтневого інтернет-марафону «Інноваційні технології та методики освіти» від Видавничої групи «Основа»!
 Реєструйтеся за посиланням https://goo.gl/pNE8rr та беріть участь у вебінарах разом із вашими колегами!
9 жовтня о 20:00
Унікальна освітня подія цієї осені — жовтневий інтернет-марафон «Інноваційні технології та методики освіти» від Видавничої групи «Основа»!
З 31 жовтня до 2 листопада ви можете послухати вебінари на актуальні теми у сфері освіти: модернізація, зміни у школі та впровадження нових технологій. Для вас ми запросили спікерами найкращих освітян України — це фіналісти національного конкурсу Global Teacher Prize Ukrainе, своєрідної «нобелівської премії» для вчителів!
Спеціальний гість марафону — бізнес-тренер Іван Полтавець, керівний партнер консалтингової компанії Stober, Poltavets&Associates, який проведе вебінар на тему «Бізнес для вчителів». Трансляція тільки наживо!
Реєструйтеся за посиланням https://goo.gl/pNE8rr та беріть участь у вебінарах разом із вашими колегами!
Після закінчення інтернет-марафону ви можете отримати сертифікат про участь у обраних вебінарах. Дізнатися більше можна за посиланням: http://osnova.com.ua/marafon

понедельник, 16 октября 2017 г.

Оголошено відбір вчителів-практиків, які підготують 22 тисячі педагогів НУШ

Про це повідомила “Освіторія”.
Організатори обіцяють, що майбутні тренери:
  • опанують сучасні методики для навчання учнів початкових класів і навчаться організовувати освітнє середовище на засадах компетентнісного, діяльнісного підходів та принципів “педагогіки партнерства”;
  • отримають сертифікат тренера з впровадження сучасних методик;
  • будуть навчати й надихати вчителів початкових класів України.
Участь у відборі можуть брати ті, хто:
  • має педагогічну освіту і досвід роботи вчителем початкових класів;
  • готовий до зміни професійної парадигми та руйнування шаблонів;
  • має можливість поєднувати роботу в класі з навчанням під час канікул та вихідних;
  • хоче і готовий бути тренером для вчителів.
Для участі потрібно надіслати мотиваційний лист з темою “хочу стати тренером НУШ” на kny@osvitoria.org.
Більше деталей – у буклеті за цим посиланням.
Телефон організаторів: 050 241 40 14

среда, 11 октября 2017 г.

«Розумники (Smart Kids)»

06 жовтня 2017р.  м.Київ відбувся всеукраїнський науково-практичний семінар «Особливості реалізації Всеукраїнського проекту «Технологія навчання учнів початкової школи «Розумники (Smart Kids)» у 2017-2018 н.р.».


Учасниками семінару стали учителі початкових класів Полтавського району Карнаух О.П. Степненський НВК, Білокінь Н.О. Сем’янівський НВК, Гонтар Ю.О. Ковалівська ЗОШ Іст, Моргун Л.А. Розсошенська гімназія  та методист РМК Стасовська О.М..

З вітальним словом до учасників семінару звернулась науковий керівник проекту Литвинова С.Г., доктор пед. наук НАПН України.

Розробники навчального контенту, методисти, науковці та досвідчені вчителі-практики ділилися з вчителями найновішими методиками навчання та секретами роботи за унікальною технологією Smart Kids із використанням електронних освітніх ігрових ресурсів.












вторник, 3 октября 2017 г.

НАВЧИТИСЯ ВЧИТИ ПО-НОВОМУ

Проведено інструктивно-методичний семінар вчителів початкових класів з питань впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти, що відбувся 19.09.2017 р. на базі  Щербанівського НВК. У заході взяли участь голови шкільних методичних обєднань вчителів початкових класів.
Учасників семінару ознайомили з проектом нового Державного стандарту початкової загальної освіти та модельною навчальною програмою, особливостями організації освітнього середовища, орієнтованого на дитину, плануванням та оцінюванням освітніх досягнень учнів.
Олена Стасовська,  методист КО (установа, заклад) «Методичний сервісний центр з обслуговування закладів освіти Полтавського району» Полтавської районної ради, розповіла всім присутнім про теоретичні засади проекту Державного стандарту початкової загальної освіти, континуум інтегрованого навчання. Ознайомила з особливостями дослідно-експериментальної роботи з розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної освіти, з використанням інтеграції за тематичним та діяльнісним підходами.
 Було представлено он-лайн платформу освітніх ресурсів, тренерського та вчительського форумів.
Важливо й те, що ці зміни – лише перший крок, початок шляху до оновлення української освіти.



Використання електронних освітніх ігрових ресурсів в початковій школі як чинник реалізації Концепції нової української школи
Вже не існує тієї школи, де діти, сидячи рівно і склавши руки, чемно слухають суворого вчителя. Сучасні школярі хочуть комунікації, розмови з педагогом, якого воліють сприймати радше як порадника, а не як строгого критика. Змінився і підхід до навчання – учням не цікаво 45 хвилин слухати теорію, тому вони все частіше знаходять більш цікаві заняття у своїх гаджетах, не звертаючи уваги на вчителя.
26 вересня 2017 року на базі Супрунівського НВК відбулося спільне засідання школи молодого вчителя початкових класів та школи педагогічної майстерності з проблеми «Використання електронних освітніх ігрових ресурсів в початковій школі як чинник реалізації Концепції нової української школи». Про методику використання у своїй навчально-виховній діяльності технології навчання учнів початкової школи «Розумники» з досвіду роботи  ділилась вчителів початкових класів Супрунівського НВК Симітко О.Ю.. В рамках засідання проведено  урок української мови у 2 класі «Наголос. Уявлення про наголос як сильніше вимовляння складу в слові. Наголошені й ненаголошені звуки і склади» з використанням ІКТ.
 Методист РМК Стасовська О.М. наголосила, що при активному використанні ІКТ досягаються загальні цілі освіти, легше формуються компетенції в області комунікації: вміння збирати факти, їх зіставляти, організовувати, висловлювати свої думки на папері і усно, логічно міркувати, слухати і розуміти усну та письмову мову, відкривати щось нове, робити вибір і приймати рішення.
 Також застосування нових інформаційних технологій у традиційному початковому навчанні дозволяє диференціювати процес навчання молодших школярів з урахуванням їх індивідуальних особливостей, дає можливість творчо працює вчителю розширити спектр способів пред'явлення навчальної інформації, дозволяє здійснювати гнучке управління навчальним процесом, є соціально значущим і актуальним.
Широке застосування комп’ютерних технологій в освіті поступово, але
досить впевнено, стає найважливішою деталлю навчально-виховного процесу школи.   
Про організацію навчально-виховного процесу відповідно до вимог нового Державного стандарту початкової школи доповіла методист РМК Стасовська О.М.











понедельник, 2 октября 2017 г.

Дванадцяті Всеукраїнські Педагогічні Читання з Гуманної Педагогіки «Сім’я – лоно культури людства»
Шановні колеги, дорогі друзі!

16-17 грудня 2017 року на базі Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова відбудуться Дванадцяті Всеукраїнські Педагогічні Читання з Гуманної Педагогіки «Сім’я – лоно культури людства».
Культура – це духовні надбання людства. Вони не отримуються людиною від народження, а виховуються в родині та передаються наступним поколінням. 17 липня 2017 року діячі Міжнародного руху Гуманної Педагогіки в Бушеті (Грузія) обговорили та прийняли документ «Сім’я. Заповіді Гуманної Педагогіки», у якому зазначено що «Родина – союз Неба та Землі, чоловіка та жінки, батьків та дітей, пращурів та нащадків, двох різних родів, призначений для виховання щасливої людини, яка несе благо своєму роду та усьому людству. <…> Родина – це Шлях, на якому кожний допомагає один одному зрозуміти своє покликання та слідувати йому». У наш бурхливий час мінливих цінностей ми повинні усвідомити, що родина – це вічна цінність, і без її збереження неможливо збереження культури людства. На Читаннях плануємо обговорити питання, пов’язані з тим, на яких основах має будуватись сім’я, та у чому полягають принципи її створення, такі як любов, духовна спільність, співтворчість та співдружність, взаємоповага, взаєморозуміння, співчуття, милосердя та безкорисливе служіння. Це духовні поняття, збагачені досвідом попередніх поколінь нашого народу, тому родина завжди має національно-культурні особливості поряд із загальнолюдськими чеснотами.
Зазначені питання будемо розглядати у ході творчих майстерень, майстер-класів та у формі сузір’я педагогічних ідей.
Інформаційний лист Читань можна переглянути за посиланням
https://goo.gl/BWku3e
Додаткові оголошення щодо Читань плануються на Facebook event
https://goo.gl/TnyCEQ
Програма Читань має бути опублікована безпосередньо перед початком Читань за посиланням
https://goo.gl/AEowgT
З вересня розпочинаємо НОВИЙ СЕЗОН ОСВІТНІХ ПОДІЙ від Міжнародний освітній центр:
 ПСИХОЛОГІЧНІ ТРЕНІНГИ, орієнтовані на глибоке розуміння системи розвитку зрілої особистості. Тренінги проводять професійні психологи.
 ТВОРЧІ МАЙСТЕРНІ – спеціалізовані заняття з певної теми, що передбачають активне залучення аудиторії для формування практичних навичок у учасників. Включають обговорення та аналіз практичних проектів учасників. Майстерні розроблені на основі реальних кейсів та містять розробки і методики, придатні для подальшого використання у навчальній діяльності.
Тренінги та майстерні будуть корисні усім, кого цікавлять питання:
• альтернативного підходу до викладання;
• системи розвитку зрілої особистості;
• розвитку критичного та креативного мислення;
• підвищення мотивації у дітей;
• впровадження STEM-освіти у навчальних закладах;
• інноваційних форм роботи сучасної школи;
• міжпредметної інтеграції.
РОЗКЛАД ОСВІТНІХ ПОДІЙ НА ВЕРЕСЕНЬ-ЖОВТЕНЬ:
12.09
Наскрізні теми як засіб інтеграції у викладанні STEM-предметів
19.09
Система соціально-психологічних умов комфортного навчання дитини
26.09
Проектні технології в початковій школі через «Хвильові занурення»
3.10
Система створення умов для розвитку інтелектуальних здібностей дитини
10.10
Кейси як метод інтеграції (на прикладі STEM-предметів)
17.10
Система розвитку особистості учня (частина 1)
24.10
Математичний сторітеллінг як метод неформального навчання
31.10
Система розвитку особистості учня (частина 2)
Тривалість одного тренінгу/майстерні - 2 години
День та час проведення: щовівторка, 17:00-19:00
Місце проведення: м.Київ, пров.Задорожній, 1 а (м.Голосіївська), Креативна Міжнародна Дитяча Школа
Вартість участі:
вартість одного тренінгу/майстерні - 200 грн
при попередній оплаті (від 2 різних заходів) - 150 грн за тренінг/майстерню.
Обирайте та реєструйтесь для участі. Кількість місць обмежена.
Перша подія відбудеться у вівторок, 12 вересня, 17:00 -19:00
Реєстрація за посиланням:
https://docs.google.com/…/1FAIpQLSeEUpi6lxced_thCT…/viewform
Попередня реєстрація ОБОВ'ЯЗКОВА!
Тел. для довідок: (096) 883 40 27