четверг, 30 ноября 2017 г.

Видавнича група «Основа» започаткувала програму «Атестація — під ключ!»
Для тих, хто атестується, пропонуємо:
100 %-ву гарантію друкування матеріалів у всеукраїнських науково-методичних журналах ВГ «Основа»!
Матеріал буде гарантовано надрукований, якщо відповідатиме таким вимогам:
• робота є авторською;
• обсяг — 6-8 сторінок друкованого тексту;
• відповідність до програми;
• матеріал цікавий широкому загалу вчителів;
• наявність списку літератури, використаної автором;
• роботу надіслано заздалегідь за 2-3 місяці до терміну проведення заняття (згідно з календарним планом);
• роботу не було передано до інших видавництв;
• до роботи додано передплатну квитанцію або скретч-картку (зі сторони штрихкоду) на 12 місяців на журнал, у якому ви бажаєте здійснити публікацію;
• наявність заповненої розписки-дозволу та анкети автора на публікацію.
Матеріали необхідно надсилати з позначкою «Атестація на 100 %» в електронному вигляді на електронну адресу редакцій чи Укрпоштою на диску (рукописні варіанти, написані розбірливим почерком, також приймаємо).

понедельник, 20 ноября 2017 г.

СЮРПРИЗ ДЛЯ ЧИТАЧІВ ЖУРНАЛУ «ПІЗНАЙКО»!
30 учасників акції «Передплата – 2018» отримають призи від мультимедійного видавництва «Розумники» – подарункові сертифікати на електронні освітні ігрові ресурси.
Детально про умови участі:http://posnayko.com.ua/reader/akcii/peredplata_2018.html

Партнери акції "Передрлата - 2018" - Тм Розумники🤔😀💫📚👨‍🏫👩‍🎓
Електронні освітні ресурси видавництва Тм Розумники – це захопливі навчальні програми у формі гри для дошкільнят і дітей молодшого шкільного віку. Доступ одразу до 12 000 інтерактивних вправ та завдань із веселими анімованими персонажами, яскравими сюжетами та звуковим супроводом. Інтерактивні ігри відповідають чинній програмі. Схвалено МОН України для використання у початковій школі.
Отримавши сертифікат (скретч-карту), маленькі розумники зможуть користуватися освітніми іграми протягом місяця, попередньо завантаживши додаток Edugames на сайті edugames.rozumniki.ua

пятница, 17 ноября 2017 г.


У МОН розповіли, 

як навчатимуть вчителів початкової школи



Про це заявила міністр освіти Лілія Гриневич під час тренінгу “START UP #ВЧИТЕЛІВАЖЛИВІ”, на якому відбувається підготовка вчителів, які пілотуватимуть новий Стандарт початкової загальної освіти.
У 2018/2019 навчальному році навчання в початковій школі буде відбуватись за новим Стандартом. Для цього, переконана Лілія Гриневич, вчителі мають володіти новими методиками викладання та педагогікою партнерства.
“І саме тому нам треба буде впродовж наступного навчального року запустити систему перепідготовки всіх 20 тисяч вчителів, які візьмуть у наступному навчальному році перші класи”, – заявила міністерка.
За словами Гриневич, міністерство має конкретний план щодо перепідготовки вчителів:“Це буде так зване змішане навчання. Буде розроблений предметний дистанційний курс, де вчителі побачать нові методики навчання. І, крім того, буде очний курс, де вони зможуть спробувати на собі ці методики. Кожен учитель має пройти і дистанційний курс, і очний. Зараз ми працюємо над графіком, щоб зробити два тижні навчання, але поетапно. Спочатку перший тиждень, через декілька місяців – другий, скоріш за все, під час літніх канікул”.
Нагадаємо, у 2017/2018 навчальному році 100 шкіл по всій Україніпілотуватимуть новий Державний стандарт початкової загальної освіти, а в 2018/2019 навчальному році за цим Стандартом будуть вчитись усі перші класи.
Нова Українська Школа

среда, 15 ноября 2017 г.










Особистий погляд на себе у професії



21 листопад 2017 р. з 17:00 по 19:00

Семінар-тренінг для викладачів-предметників, тьюторів, практичних психологів, викладачів початкових класів, виховників, свідомих батьків.

Тренінг проводить Дмитро Савицький - психолог, бізнес-тренер, консультант в галузі Human Resource Management, Business Coach, Life Coach. 

Теми, що будуть висвітлені протягом заходу: 
1. Особисті уподобання, прагнення та обмеження
2. Усвідомлення власного потенціалу та зон розвитку

Тренінг буде корисний усім, кого цікавлять питання:
• альтернативного підходу до викладання;
• системи розвитку зрілої особистості;
• розвитку критичного та креативного мислення;
• підвищення мотивації у дітей;
• впровадження STEM-освіти у навчальних закладах;
• інноваційних форм роботи сучасної школи;
• міжпредметної інтеграції.

Тривалість тренінгу - 2 години
День та час проведення: вівторок, 21 листопада, 17:00-19:00
Місце проведення: м.Київ, вул. Голосіївська, 13 Г (м.Голосіївська), Креативна Міжнародна Дитяча Школа

Вартість участі:
вартість тренінгу - 200 грн
при попередній оплаті (від 2 різних заходів) - 150 грн за тренінг/майстерню

Оплата здійснюється на р/р або бухгалтеру (у день проведення заходу)

Реквізити для сплати:
ФОП Жигінас Ліна Григорівна
ЄДРПОУ 2957604065
ПАТ "КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК"
МФО банку 300614
Рахунок 26008500293511

У призначенні платежу обов'язково вказувати прізвище та ім'я учасника, квитанції про сплату надсилайте на ел.адресу insighteduinfo@gmail.com

Попередня реєстрація ОБОВ'ЯЗКОВА!

Електронна форма реєстрації:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeEUpi6lxced_thCTnLgheuNvxdzsOP9NGPC2davrAFACKP4g/viewform?usp=sf_link

Тел. для довідок: (067)326 49 40

Шановні учасники та учасниці спільноти відповідального вчительства, не пропустіть хвилю магістральних міні (не) конференцій, які пливуть педагогічним океаном України!!!



четверг, 9 ноября 2017 г.












Реєстрація на mini-EdCamp "Без довіри немає освіти". Київ, 2 грудня 2017 р.
2 грудня 2017 року запрошуємо освітян та батьків до відвертої розмови на болючу тему про довіру суспільства до освіти. Для подачі заявки на участь треба заповнити цю анкету. Зверніть увагу, що заповнення анкети займе хвилин 10-15.
Для нас важливо, щоб у спільній роботі взяли участь зацікавлені педагоги та батьки, тому, будь ласка, обов'язково надайте розгорнуті відповіді на запитання про довіру до освіти та про участь у EdCamp. Під час проведення mini-EdCamp ми розповімо вам про результати цього невеличкого дослідження.
Чому виникають довіра чи недовіра? Що зробити, щоб педагоги виконували суспільний запит на якісну освіту, а суспільство - довіряло педагогам? Нас очікують дискусії, майстер-класи, тренінги, робота у фокус-групах тощо.
Разом з нами 2 грудня будуть активісти громадської організації "БатькиSOS", журналісти сайту "Нова українська школа", психологи Інституту соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України, керівники освіти Дніпровського району та міста Києва, активні педагоги.
Наш захід відбудеться у форматі mini-EdCamp. Це означає, що кожен із учасників вільно обиратиме, до якої саме спільної роботи він хоче приєднатися.
Програму ми вже формуємо - і маємо досить цікавих подій, про які напишемо пізніше.
Водночас ми відкриті до пропозицій - і готові надати можливість провести свій локальний захід: лекцію, дискусію, майстер-клас, тренінг тощо. Пропонуйте! Для цього у реєстраційній формі є відповідний розділ.
Форма реєстрації буде відкрита протягом 10 днів: до 24:00 п'ятниці 17 листопада.
Після цього протягом тижня, до 24 листопада ми будемо проводити телефонні інтерв'ю та запрошувати до участі.
Після заповнення Ви отримаєте копію Вашої анкети на вказану електронну пошту.
ВАЖЛИВЕ ЗАСТЕРЕЖЕННЯ.
У школі ми можемо прийняти для участі у нашому EdCamp близько 120-150 учасників. Тому просимо Вас поставитися із розумінням, якщо кількість заявок буде великою і доведеться запросити не всіх.
У такому випадку перевагу до запрошення матимуть колеги, які найбільш детально відповіли на запитання анкети та ті, які готові приїхати до нас із інших міст за власний рахунок.
Тих, хто із різних причин не зможе відвідати нас 2 грудня, пізніше зможе подивитися найбільш цікаві заходи у відеозапису.
Більше про підготовку до EdCampKyiv - на сторінці події.
https://www.facebook.com/events/1988226268088775/
Чекаємо на Вас!

Сподіваємося на плідну спільну роботу.
Оновлюємо освіту разом.

четверг, 2 ноября 2017 г.


«Пархомівський  історико – художній  музей. Шарівський палац»

Пархомівський історико-художній музей ім. П. Ф. Луньова



27 жовтня 2017р. учителі почтакових класів Полтавського району відвідали Пархомівський історико-художній музей ім. П. Ф. Луньова, що під Краснокутськом - один із кращих художніх музеїв України. Тут експонується безцінна колекція, завдяки якій музей добре відомий далеко за межами України. Відвідувачам представили оригінали картин найвидатніших майстрів, визнаних у всьому світі: Пікассо, Ренуара, Бенуа, Казимира Малевича, Кандінського, Тараса Шевченка та ін.







Колекція Пархомівського музею вражає – понад шість тисяч експонатів. В основному це твори образотворчого мистецтва, хоча є і предмети декоративно-прикладного мистецтва, археологічні та етнографічні експонати. Крім живописних та графічних робіт, в Пархомівському  музеї відвідувачі побачили скульптури, старовинні ікони, зброю та предмети побуту. Далеко не кожен обласний музей може похвалитися таким багатством.




Шарівський палац, його ще називають Шарівський замок або Шарівська садиба, — вражаюча своєю красою білокам’яна будівля кінця XIX століття. Шарівський палац розташований у харківському селищі Шарівка.


Шарівська садиба зовнішнім виглядом нагадує казковий замок. Це двоповерхова споруда білого кольору, оперезана карнизом, зі стрілчастими вікнами та балконом. Парадний вид прикрашають дві восьмигранні вежі, увінчані зубцями та шпилями.





Час наклав на замок свій відбиток. Незважаючи на те, що Шарівський палац довгий час пустував, він і сьогодні не втрачає своєї привабливості. Вціліли деякі елементи декору, багата ліпнина, розписні плафони тощо. Навіть якщо здалеку дивитися на замок, відчувається його величність та вишуканість.







Від замку тераси ведуть в Шарівський парк. Тут ростуть старовинні дуби, блакитні ялини, ясени та ін. Вік одного з дубів становить близько 600 років! У парку дуже мальовничі ставки. Через один із них перекинуто кам’яний місток. Він веде на так звану цукрову гірку.












среда, 1 ноября 2017 г.

Нова українська школа – нові підходи до навчання та викладання

26 жовтня 2017року на базі Розсошенської гімназії проведено семінар практикум для учителів початкових класів (4 клас) «Нова українська школа – нові підходи до навчання та викладання».
Під час семінару учителі обговорили стан реалізації проекту Державного стандарту початкової освіти, поглибили знання і вміння з використання нових підходів до навчання та викладання.


Ефективною була робота в групах, відбувалося безпосереднє навчання учасників семінару по напрямках: інтегроване навчання, кейс-метод. Цікаво було слухати представлення результатів роботи.







Засідання  РМО вихователів ГПД
25 лютого 2017 року  на базі Терешківської ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено засідання РМО вихователів ГПД з теми „Креативна освіта в ГПД: пошук, проблеми, вирішення“.
На початку роботи засідання директор Пилипенко К.О. презентувала роботу  навчального закладу, акцентуючи увагу присутніх на початковій ланці освіти як фундаменті шкільного навчання для формування особистості майбутнього громадянина.
Про систему роботи вихователя у вирішенні актуальних проблем підвищення ефективності навчально-виховного процесу в ГПД розповіла методист РМК Стасовська О.М.





Керівник РМО вихователів ГПД, вихователь Терешківської ЗОШ І-ІІІст. Сорокова Н.А. ділилась власним досвідом щодо морально-етичного виховання учнів засобами народознавства, використанням інтерактивних технологій під час організації навчально-виховного процесу у ГПД, звернула увагу на формування здоров’язберігаючої компетентності молодших школярів.


За підсумками засідання було вироблено методичні рекомендації для практичного використання вихователями ГПД.

Учасники МО висловлюють вдячність педагогічному колективу та дирекції школи за організацію та проведення методичного об’єднання.
Засідання творчих груп учителів початкових класів

24-25 жовтня 2017р. відбулися засідання творчих груп учителів початкових класів з проблем: «Інноваційне навчальне середовище початкової школи «Розумники», «Творче мислення і сучасні методи його формування у школярів за досвідом Шалви Амонашвілі», «Використання музикотерапії як здоров’язбережувальної технології в сучасному навчальному закладі», «Інтегрований урок як одна з нетрадиційних форм організації навчання молодших школярів».
Роботу засідань відкрила методист РМК Стасовська О.М., яка ознайомила присутніх з метою та завданнями творчих груп відповідно до проблем, планів роботи на рік, зупинилася на основних питаннях гуманітарної педагогіки, її суті та перевагах, на застосуванні сучасних електронних освітніх ресурсів (ЕОР) у навчально-виховному процесі з усіх навчальних предметів, використання у навчально-виховній діяльності прогресивних здобутків інноваційної системи музикотерапевтичної педагогіка «ПіснеЗнайка», інтегрованому навчанні, яке ґрунтується на комплексному підході й спирається на знання і навички з кількох предметних областей.