четверг, 26 января 2017 г.

Формування особистості молодшого школяра у системі розвивального навчання



 24 січня 2017 року на базі Гожулівського НВК відбулося спільне засідання школи молодого вчителя початкових класів та школи педагогічної майстерності з проблеми «Формування особистості молодшого школяра у системі розвивального навчання».
Розвивальне навчання все частіше утверджується як ключовий психолого-педагогічний принцип організації навчально-виховного процесу, від якого багато в чому залежить ефективність переорієнтації системи освіти на розвиток творчої особистості. 
Розвивальне навчання зосереджено на тому, щоб діти вчилися творчо, активно добувати знання, набувати вміння слухати і чути, осмислено ставитися до своєї роботи і активно використовувати отримані знання. Таке навчання якісно змінює ставлення вчителя до дитини, піднімаючи його на більш високий рівень відносин співробітництва.
Своїми уміннями, надбаннями та досягненнями з проблеми «Формування особистості молодшого школяра у системі розвивального навчання» ділилась учитель початкових класів Гожулівського НВК Карпенко С.М.
Учасники засідання отримали методичні рекомендації, висловили свої враження, і відзначили, що подібні семінари необхідні для молодих педагогів сучасної школи та подякували організаторам за набуті знання та творчі ідеї.









Формування ключових
та предметних компетентностей
молодших школярів
на уроках природознавства

18 січня 2017 р. на базі Інформаційного центру РМК відбулося чергове засідання районної творчої групи вчителів початкових класів, які працюють над проблемою «Формування природознавчої компетентності молодшого школяра».
Розвитку інтересу і пізнавальної активності молодших школярів у процесі формування природничих уявлень,  питанням наступності у природничій освіті присвячена робота творчої групи вчителів початкових класів.
Глибокі зміни в стандартах освітньої галузі „Природознавство” вимагають переосмислення дидактичних та методологічних аспектів викладання цього надзвичайно важливого курсу з огляду на ту роль, яку відіграють взаємостосунки людини і природи у сучасному глобалізованому світі. Не достатньо вивченою проблемою є методика розробки завдань на компетентнісній основі, вироблення засад формування наукових понять у молодших школярів, розвиток їхніх дослідницьких умінь та вмінь спостерігати, які складають передумови ефективної пропедевтики природничих знань.
На сьогоднішній день вивчення природознавства в початкових класах не обмежується тільки формуванням у дітей уявлень про природу та її компоненти. Зміст цього предмета складає система взаємопов’язаних понять, засвоєння учнями кожного з яких потребує спеціальної методичної підготовки вчителя. Уроки природознавства покликані виховувати у школярів повагу до праці, людей праці, формувати в них певні трудові вміння і навички. Особлива увага приділяється вихованню в учнів любові та бережливого ставлення до природи, навколишнього середовища як важливого фактора існування людини.



Технологія «Школа Ейдетика» в роботі вчителя початкових класів

25 січня 2017 р. на базі Інформаційного центру РМК відбулося засідання районної творчої групи вчителів початкових класів, які працюють над проблемою «Використання методів ейдетики на уроках в початковій школі».
Роботу засідання відкрила керівник творчої групи Білокінь Н.О., вчитель початкових класів Сем’янівського НВК, ознайомила присутніх з метою та завданнями творчої групи відповідно проблеми, зупинилася на основних питаннях технології «Школа Ейдетика», її суті та перевагах.
Планування уроків у початковій школі з використанням елементів ейдетики формує новий підхід до освітніх та виховних технологій, який дозволить кожній дитині комфортно, легко та із задоволенням здобувати нові знання.
В ході творчої дискусії «Використання методів ейдетики на уроках в початковій школі», вчителі відзначили, що навчання із застосуванням ейдетичних прийомів позитивно впливає на розвиток усіх розумових й психічних процесів дитини, сприяє становленню самоконтролю й самооцінки, що підвищує грамотність учня, зменшує кількість помилок, концентрує увагу, зміцнює пам’ять.
Пам'ять дітей у молодшому шкільному віці дуже активна, і це потрібно використовувати. Не слід забувати, що основа пам’яті – уява. Від чого ж залежить розвиток уяви молодших школярів? Насамперед – від зацікавленості дитини. Яскраві образи, нестандартні порівняння зрозумілі дитині, запам’ятовуються набагато краще, ніж багаторазове повторювання незрозумілих понять. Фантазія дітей така унікальна, яскрава, часом відкривається з несподіваного боку, змушуючи вирувати нашу уяву. Та й кілька хвилин на уроці здорового, доброго гумору підвищують бажання працювати як учителя так і учня.



Методист РМК                                                         Стасовська О.М.

                                               

FIRST LEGO League Jr. – STEM-програма для дітей 6-9 років



ПОРИНЬ У СВІТ РОБОТІВ!!!

Цікавитеся інноваціями, готові розвиватися?
 Дізнайтеся на безкоштовному семінарі, як стати тренером та сформувати власну команду для участі у Всеукраїнській олімпіаді з робототехніки за правилами WRO (World Robot Olympiad)

Приходьте 05 лютого о 9:30 в EducationHUBза адресою м. Київ. вул. Дніпровська набережні. 25А

Обов’язково реєструйтеся за посиланнямhttps://goo.gl/HeI9XR                                 
 Кінцева дата прийому заявок: 02 лютого включно.

Хочеш стати тренером WRO?
Ми надамо необхідну інформацію, корисні поради та продемонструємо приклади виконання завдань.:)

Є питання?
+38 (044)577-29-29 (запитайте відділ WRO)
 
robotica.in.ua  
 

вторник, 24 января 2017 г.

Видавнича група «Основа»

  
Шановні колеги!

Чудова новина!
Відтепер усі автори, матеріали яких буде опубліковано в наших журналах отримуватимуть сертифікат про підтвердження публікації!
Авторські матеріали можна надіслати Укрпоштою на адресу: 61001, вул. Плеханівська, 66, "Авторські матеріали до журналу "___". Або електронною поштою на адресу редакції.

Плануючи зміст і структуру журналів, ми передовсім керуємося потребами вчителя в його професійно-методичній діяльності, спрямованими на наукове, інформативне та психолого-педагогічне вдосконалення. 
     Змістове наповнення наших видань на 80 % зумовлене творчою активністю саме вас, шкільних учителів, які не лише високопрофесійно працюють під час уроків, а й мають бажання і потребу продукувати власний досвід колегам (у форматі методичних статей, лабораторій педагогічних технологій, розробок уроків і матеріалів до них, сценаріїв виховних заходів, тощо). 

Ми висловлюємо величезну подяку всім нашим авторам за співпрацю!

четверг, 19 января 2017 г.

На Полтавщині триває конкурс дитячого малюнка “Охорона праці очима дітей”

Управління Держпраці у Полтавській області нагадує, що в рамках проведення Всесвітнього Дня охорони праці в Україні стартував конкурс дитячого малюнка “Охорона праці очима дітей”. Регіональний етап конкурсу  триватиме до 1 березня 2017 року. 
Тож, Управління запрошує учнів, вихованців, слухачів середніх загальноосвітніх шкіл, коледжів, училищ, зокрема й художніх, позашкільних навчальних закладів взяти активну участь у конкурсі. Художні твори надсилати до першого березня на адресу Управління Держпраці у Полтавській області: 36014, м. Полтава, вул. Пушкіна, 119.
Нагадаємо, що відповідно до Положення про VІ Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка “Охорона праці очима дітей” з нагоди відзначення Дня охорони праці в Україні у 2017 році малюнки повинні відповідати таким вимогам:
  • на конкурс подають малюнки у довільній графічній, живописній формах, виконані олівцями, олійними, акварельними фарбами чи гуашшю;
  • розмір роботи має бути не більшим за формат А-2;
  • роботи не потрібно оформляти рамкою, паспарту, наклейками тощо;
  • на зворотному боці кожної конкурсної роботи (або як додаток до роботи) необхідно зазначити розбірливо українською мовою: назву роботи; прізвище, ім’я, по батькові та дату народження автора; місце проживання (повну адресу) автора, контактний телефон, електронну адресу (при наявності); сферу діяльності батьків; назву навчального закладу; прізвище, ім’я, по-батькові методичного керівника.
Конкурсні роботи оцінюють за такими критеріями:
  • відповідність роботи тематиці конкурсу;
  • актуальність теми;
  • практичне значення;
  • втілення творчої ідеї та задуму автора;
  • оригінальність та оформлення;
  • ступінь самостійності автора під час виконання роботи.

вторник, 17 января 2017 г.

Тм Розумники



Спробувати пограти у навчальні #ігри можна на сайті «Розумників»!
Тисніть на посилання http://rozumniki.info/, обирайте тему та мову – і грайте разом з дітьми. 
Сподобалось?
Завантажуйте додаток на свій пристрій та обирайте у каталозі ігри для учнів першого, другого, третього класів або «Абетку» для дошкільнят.
Каталог: http://edugames.rozumniki.ua/catalog/
Додаток Edugames для планшетів і ПК: http://edugames.rozumniki.ua/
Ще ніколи ігри не були такими корисними!
ТМ "РОЗУМНИКИ" – комплексні рішення для освіти
тел: +38 (044) 483-99-94
е-mail: info@rozumniki.ua
Інноваційні рішення для освіти: rozumniki.com
Електронні підручники: e-pidruchnyky.net
Мультимедійні підручники: rozumniki.net
Педагогічні ігри: http://edugames.rozumniki.ua
Педагогічні ігри: http://rozumniki.info

Зимова сесія Інтерактивної школи творчого вчителя

Зимова сесія Інтерактивної школи творчого вчителя стартує 16 січня. Приєднуйтеся до цікавих та сучасних вебінарів, запитуйте авторів, отримуйте відповіді. Ласкаво просимо – http://www.ranok.com.ua/webinar.html


cCAwhoMrjZA

«Гармонія інтелекту та здоров’я»

Шановні колеги!
Згідно з листом-клопотанням стосовно залучення до інноваційної освітньої діяльності за проектом «Гармонія інтелекту та здоров’я» від 02.12.2016р. №  01-14/1645  включено Сем’янівський навчально-виховний комплекс Полтавського району Полтавської області, Степненський навчально-виховний комплекс Полтавського району Полтавської області, Супрунівський навчально-виховний комплекс Полтавського району Полтавської області, Терешківську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Полтавського району Полтавської області до участі в інноваційній освітній діяльності із впровадження медико-педагогічного проекту “Гармонія інтелекту та здоров’я”.
Наукове керівництво здійснює Яновська Наталія Миколаївна, кандидат медичних наук, Президент Міжнародного інноваційного центру гармонійного розвитку людини.
Набутий протягом експериментального впровадження проекту (2008–2016 рр.) важливий інноваційний освітній досвід, наявність провідних ідей щодо поліпшення функціонування й інноваційного розвитку освіти в непростих соціально-економічних умовах та уникнення багатьох наболілих проблем дає підстави стверджувати, що постає потреба в його подальшій реалізації згідно з новою Програмою (2017–2021 рр.).
06.12.2016 р. на Комісії МОН представлено продовження реалізації медико-педагогічного проекту «Гармонія інтелекту та здоров’я» на період 2017–2021 рр.
Уже сьогодні навчальні заклади можуть використовувати у своїй навчально-виховній діяльності всі прогресивні здобутки інноваційної системи гармонізуючої освіти та навчальні й навчально-методичні посібники серії «Гармонізуюча освіта (ПіснеЗнайка)».